Dziś jest środa - 17 września 2014, Imieniny obchodzą: Justyna, Narcyz, Franciszek
.: POLECAMY :.

.: LOSOWE PLIKI :.
Ace Video Workshop 1.4.35
Seamonkey 1.0.1
MemTest 3.3
ATITool 0.25 beta 14
AVG Plus Firewall Edition 394a752 PL
Profiler 1.2 PL
BPS Spyware and Adware Remover 9+
ZoneAlarm Free 6.1.744.001
AVG Anti-Virus Professional Edition 394a752 PL
WinAce 2.50 PL

.: ZEGAR :.

.: WYSZUKIWARKA :.

.: REKLAMA :.

.: PORADY :.
Usunięcie MSN Messenger z Windows XP

MSN Messenger instaluje się wraz z systemem Windows XP, czego możemy sobie nie życzyć. Poniższa porada jest wyłącznie dla tych, którzy chcą się pozbyć niechcianego programu. Metod na pozbycie się aplikacji jest kilka, my przedstawimy Wam kilka ze sposobów.

Przed przystąpieniem do dowolnej metody należy wcześniej wyłączyć działanie Messenger-a w tle. Aby to zrobić klikamy prawym klawiszem myszy na ikonę programu znajdującą się w zasobniku systemowym, poczym z menu wybieramy zamknięcie programu.


Metoda I

Istnieje kilka aplikacji, które posiadają wbudowane narzędzia do usuwana Messengera z systemu. Są to np.: XPAntispy, Tweak-XP oraz aplikacja Disable Windows Messenger. Usunięcie Messenger-a za pomocą tych programów jest bezproblemowe i najczęściej skuteczne.

Metoda II

Messengeera możemy prosto wyłączyć, a następnie uruchomić w dowolnym momencie poprzez zmianę nazwy folderu, w którym zainstalowano program. Najczęściej aplikacja znajduje się w lokalizacji C:\Program Files\Messenger. Zmieniamy nazwę katalogu na np. MessengerOFF, poczym restartujemy komputer. Po restarcie niechciany program nie będzie się już uruchamiał, a jeśli zechcemy aby ponownie go włączyć wystarczy przywrócić domyślną nazwę katalogu.

Metoda III

Odnajdujemy plik na naszym dysku o nazwie sysoc.inf (C:\WINDOWS\inf), poczym otwieramy go np. Notatnikiem. W okolicy linii 20 widnieje wpis msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,hide,7, z którego usuwamy parametr hide. Wówczas wpis powinien wyglądać następująco: msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,7. Zapisujemy wprowadzone zmiany w pliku sysoc.inf, a następnie przechodzimy do Panelu sterowania i apletu Dodaj lub usuń programy. Wprowadzona przez nas modyfikacja spowodowała, że po wybraniu zakładki Dodaj/Usuń składniki systemu Windows na liście będzie widoczny Windows Messenger. Odhaczamy zatem zaznaczenie przy "naszym" programie, a następnie klikamy na przycisk Dalej i w następnym kroku na Zakończ.
W systemie Windows XP z dodatkiem Service Pack 1 na liście składników systemu Windows bez naszej ingerencji pliku sysoc.inf widnieje Windows Messenger, niestety odhaczenie tej opcji w wielu przypadkach nie skutkuje, należy wówczas zastosować wskazówki podane w tej metodzie. Po takim zabiegu w składnikach systemu będą dwie pozycje Windows Messenger, gdzie chcąc odinstalować program musimy deaktywować obie pozycje.

Metoda IV

Szybkie usunięcie Messengera z linii poleceń. Klikamy kolejno Start -> Uruchom poczym wpisujemy:
RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove i klikamy na OK.


W każdej chwili gdy zechcemy skorzystać z Messengera możemy pobrać instalator ze strony autorów aplikacji.


Dodany: 01-02-2005 | Edycja: - - - | Wyświetleń: 48358 | Autor: Redakcja

.: REKLAMA :.

.: MENU :.
Strona główna
Aktualności
Programy
Artykuły
Porady
Kontakt

.: TOP 10 :.
1. AIDA32 3.93 PL
2. Wolfenstein: Enemy Territory Patch 2.60
3. Adobe Reader 7.0.5 PL
4. BearShare 5.2.3 PL
5. Windows Media Player 10 PL Win XP
6. Vista Icons Pack v2.1 Ultimate
7. Słownik Angielsko - Polski 2.24
8. mp3Trim 2.00
9. Alcohol 120% 1.9.5.3823
10. Skype 2.0.0.105 PL

.: POLECAMY :..: O TOBIE :.
Przeglądarka:
CCBot/2.0 (http://commoncrawl.org/faq/)

Rozdzielczość Ekranu:


Adres IP:
54.204.90.135

Proxy:
Brak

.: CREDITS :.